
13.07.2007 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: Dnevni Avaz

Državni i entitetski premijeri Nikola Špirić, Nedžad Branković i Milorad Dodik, ministar finansija BiH Dragan Vrankić, gradonačelnik Distrikta Brčko Mirsad Đapo, šef Delegacije Evropske komisije u BiH Dimitris Kurkulas (Kourkoulas) te ambasadori Velike Britanije, Holandije i Švedske 12. jula 2007. godine su potpisali Memorandum o razumijevanju.
Ovim memorandumom uspostavlja se Fond za reformu javne uprave, a ujedno je potpisana i Zajednička platforma o principima i načinu provedbe Akcionog plana 1 Strategije reforme javne uprave u BiH. Dodatno, stvoreni su uvjeti za korištenje sredstava Fonda od 4,5 miliona EUR namijenjenih provođenju reforme javne uprave, a koje su donirali Evropska unija te vlade Velike Britanije, Holandije i Švedske. Potpisivanju akata prisustvovao je i visoki predstavnik Miroslav Lajčak.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.