
15.08.2006 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: Ekonomist magazin
Austrijski graditelj tunela i autoputeva Strabag otkupio je tendersku dokumentaciju za kupovinu državnih 30.92 odsto akcija u Crnagoraputu(http://www.montenegroberza.com/ProspektCPUT.htm), uz obavezu dokapitalizacije. Osim Strabaga, u Vladi očekuju da će austrijska kompanija Siteliski otkupiti tendersku dokumentaciju, a od ranije postoji interesovanje izraelskih i slovenačkih kompanija.
Strabag je Crnoj Gori bila glavni izvođač radova na tunelu Vrmac, a 2005. godine je postala vlasnik srpskih putarskih preduzeća u Zaječaru i Čačku.
(Tunel Vrmac)
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.