
23.12.2009 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: Fena

Sporazum o realizaciji Omladinskog zdravstvenog projekta potpisali su 23.12.2009. godine predstavnici sarajevske Općine Novi Grad, Njemačkog društva za tehničku saradnju GTZ, JU Domovi zdravlja Kantona Sarajevo i SOS - Društvenog centra.
Projekt, čiji je cilj podizanje svijesti o zdravim stilovima života i suzbijanje različitih ponašanja mladih kroz informativne, edukativne i participativne metode, finansira Njemačko društvo za tehničku saradnju GTZ, a sufinansira Općina Novi Grad, saopćeno je iz Press službe Općine Novi Grad.
Značaj projekta je mnogo veći od finansijske podloge jer unosi novi kvalitet u razvoju partnerstva na nivou lokalne zajednice po standardima koji se primjenjuju u EU i usmjereno na rješavanju problema mladih identifikovanih u Strategiji za mlade Općine Novi Grad do 2012. godine.
Općina Novi Grad izabrana je među 20 predviđenih općina u BiH za provođenje Omladinskog zdravstvenog projekta, koji će se implementirati u naredne tri godine.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.