Korak naprijed ka izgradnji mosta na Savi

27.05.2013 |

Investicije / PROJEKTI

Izvor: SRNA

Korak naprijed ka izgradnji mosta na Savi

Hrvatska je odobrila građevinsku dozvolu za izgradnju mosta preko rijeke Save kod Gradiške. Ostalo je još da osiguraju izvor sredstava neophodnih za realizaciju ovog projekta.

Hrvatska je odobrila građevinsku dozvolu za izgradnju  mosta preko rijeke Save kod Gradiške. U narednom periodu trebalo bi da bude održan sastanak Operativnog tijela Jedinice za realizaciju sporazuma Savjeta ministara BiH i Vlade Hrvatske o izgradnji međudržavnog mosta preko Save i priključnih graničnih dionica.

Preduzeće Autoputevi Republike Srpske, koje je zaduženo za izgradnju autoputeva u RS-u, potvrdilo je Srni da su time  ispunjeni svi preduslovi za raspisivanje međunarodnog poziva za izbor najpovoljnijeg izvođača radova na izgradnji mosta kojim bi se autoput Gradiška – Banjaluka u doglednoj budućnosti trebao povezati sa autoputem Zagreb – Beograd.

"Ostalo je još da Hrvatska odredi izvor sredstava, neophodnih za realizaciju ovog projekta. Republika Srpska već ima definisan izvor sredstava namijenjen za izgradnju mosta, nakon čega slijedi raspisivanje tendera", naglašavaju u "Autoputevima Republike Srpske".

 

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI