
30.04.2015 |
Investicije / PROJEKTI
Izvor: eKapija.ba
Općina Centar angažovala je građevinske firme 'Grakop' i 'Bosman', sa kojima ima potpisan ugovor za održavanje lokalnih i nekategorisanih cesta, i pokrenula ovaj infrastrukturni projekt s ciljem povećanja sigurnosti učesnika u saobraćaju, posebno pješaka.
S ciljem povećanja sigurnosti učesnika u saobraćaju Općina Centar je pokrenula veliki projekt obnove horizontalne signalizacije na ulicama na njenom području. Projekt je započeo u srijedu, 29. aprila 2015. godine.
Tim povodom su predstavnici Općine Centar obišli lokaciju u Kranjčevićevoj ulici gdje su radnici građevinske firme ''Grakop'' radili na ponovnom ocrtavanju pješačkih prelaza.
"Općina Centar je angažovala dvije građevinske firme 'Grakop' i 'Bosman', sa kojima ima potpisan ugovor za održavanje lokalnih i nekategorisanih cesta, i pokrenula ovaj infrastrukturni projekt s ciljem povećanja sigurnosti učesnika u saobraćaju, posebno pješaka. Planirano je da se tokom narednog perioda na 144 lokalne saobraćajnice obnovi više od 300 pješačkih prelaza. Ovdje se radi o saobraćajnicama nad kojima je Općina Centar preuzela nadležnosti upravljanja od Kantona Sarajevo", kazao je tokom današnjeg obilaska radova Mustafa Resić, savjetnik načelnika Dževada Bećirevića.
U budžetu Općine Centar za 2015. godinu planiran je iznos od 2.675.000 KM za izgradnju, rekonstrukciju i sanaciju lokalnih i nekategorisanih cesta na području općine Centar.
Sa Resićem su također bile prisutne Đenita Bogunić-Kešelj i Nedžmija Muhamedbegović iz općinske Službe za prostorno uređenje i komunalne poslove koja vodi ovaj projekt.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.