
12.03.2008 |
Najave / SAJMOVI I IZLOŽBE
Izvor: eKapija.ba

Republička agencija za razvoj malih i srednjih preduzeća pokreće Projekt "Razvoj konsultantskih kapaciteta za poslovno planiranje lokalnih razvojnih agencija Republike Srpske" za period do kraja 2008. godine. U okviru projekta Agencija organizuje kurs "Izrada biznis planova korištenjem softvera eVodič za biznis plan", proizvod preduzeća "3M Studio" iz Srbije.
Softvere 3M Studio: eVodič za biznis plan, Finansijski modeli i projekcije, Racio analiza i dr., koriste u svom radu gotovo sve agencije za razvoj malih i srednjih preduzeća u Srbiji, mala i srednja preduzeća i preduzetnici, banke, obrazovne institucije i instituti, ovlaštene računovođe, agencije, revizorske i konsultantske kuće, fakulteti i pojedinci. Softver se koristi i u širem okruženju: Republici Srpskoj, Crnoj Gori, Hrvatskoj, Sloveniji i Makedoniji.
Kurs se organizuje za predstavnike lokalnih agencija za razvoj malih i srednjih preduzeća i biće održan u novim prostorijama Republičke agencije za razvoj malih i srednjih preduzeća u ulici Vuka Karadžića 4, Banja Luka (stara zgrada Vlade RS), 7. sprat, u periodu od 26. – 28.03.2008. godine u vremenu 10.00 - 17.45. svakim danom.
Teme koje će biti zastupljene na kursu:
• razrada elemenata i ključnih pojmova biznis plana,
• finansijske projekcije i modeli u biznis planu,
• racio analiza,
• uputstvo za razradu i korišćenje softvera i dr.
Na kurs se može prijaviti jedan polaznik kursa za jednu opštinsku agenciju do 13.03.2008. godine, kako bi se na vrijeme pripremile ID kartice kursa i odgovarajući broj licenci softvera u cilju dalje realizacije Projekta i dodjele softvera opštinskim agencijama, saopćila je Republička agencija za razvoj malih i srednjih preduzeća.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.