
01.08.2025 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: Akta.ba
Ukupan dug Željeznica RS-a premašio 295 miliona KM, a gubitak u prvih 6 mjeseci 2025. dostigao 18,4 miliona KM, više nego lani.
Ukupni dugovi javnog preduzeća "Željeznice Republike Srpske" na kraju prvog polugodišta ove godine iznose 295.943.460 KM, prema polugodišnjem finansijskom izvještaju ovog preduzeća, koji je objavljen na Banjalučkoj berzi.
Tako se navodi da je gubitak kompanije u šest mjeseci ove godine iznosio 18.442.519 KM.
Gubitak kompanije je za više od četiri miliona KM veći u odnosu na šest mjeseci prošle godine, kada je gubitak iznosio 14,29 miliona KM.
Inače, tokom cijele prošle godine gubitak "Željeznica Republike Srpske" iznosio je 34,2 miliona KM.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.