Dopunjen Zakon o prekršajima

19.01.2018 |

Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA

Izvor: Akta.ba

Dopunjen Zakon o prekršajima

Dopune Zakona korak su naprijed u otklanjanju uočenih nedostataka u vezi sa evidentiranjem naplaćenih novčanih kazni.

Vijeće ministara BiH, većinom glasova, utvrdilo je Prijedlog zakona o dopunama Zakona o prekršajima u cilju usklađivanja propisa koje primjenjuju ovlaštena tijela i sudovi prilikom izricanja prekršajnih sankcija.

Dopune Zakona korak su naprijed u otklanjanju uočenih nedostataka u vezi sa evidentiranjem naplaćenih novčanih kazni i osiguranju uvjeta za praćenje njihove naplate kod izdavatelja prekršajnog naloga.

Uz predstavnike Ministarstva pravde u kreiranju novih zakonskih rješenja sudjelovali su predstavnici državnih ministarstava finansija i trezora, komunikacija i prometa, Granične policije, Uprave za indirektno oporezivanje, Agencije za identifikacione dokumente i razmjenu podataka i Direkcije za civilno zrakoplovstvo Bosne i Hercegovine.

Ministarstvo pravde dostavit će Prijedlog zakona Parlamentarnoj skupštini BiH uz pribavljeno mišljenje Agencije za zaštitu ličnih podataka u proceduru razmatranja po osnovnom zakonodavnom postupku.  

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI