
19.02.2013 |
Najave / DOGAĐAJI
Izvor: Fena
Federalno ministarstvo obrazovanja i nauke (FMON) u suradnji s Udruženjem za promociju socijalno održivog razvoja - UPSOR i Projektom njemačkog društva za međunarodnu suradnju - GIZ organizirat će sutra u Fojnici okrugli sto o naknadnom sticanju osnovnog obrazovanja.

Federalno ministarstvo obrazovanja i nauke (FMON) u suradnji s Udruženjem za promociju socijalno održivog razvoja - UPSOR i Projektom njemačkog društva za međunarodnu suradnju - GIZ organizirat će sutra u Fojnici okrugli sto o naknadnom sticanju osnovnog obrazovanja.
Skup će otvoriti federalni ministar obrazovanja i nauke Damir Mašić, a predviđeno je da se sudionicima obrate i dr. Rodney Reviere, vođa GIZ Projekta "Podrška obrazovanju odraslih", te Adnan Husić, pomoćnik ministra za obrazovanje u Ministarstvu civilnih poslova BiH.
Razmatranjem te značajne teme Federalno ministarstvo obrazovanja i nauke želi ukazati na veliku potrebu za unapređenjem sektora naknadnog sticanja osnovnog obrazovanja u Federaciji BiH odnosno cijeloj BiH, s obzirom na poražavajuća saznanja o velikom broju osoba koje ga nemaju, uz istovremeno mali broj onih koji se odluče da ga naknadno steknu.
„U tom smislu, ova oblast obrazovanja, kao i cjelokupan sistem cjeloživotnog učenja sve više dobivaju na značaju. Pritom naknadno sticanje osnovnog obrazovanja predstavlja preduvjet za ozbiljniji sistemski pristup implementaciji koncepta obrazovanja odraslih, cjeloživotnog učenja i povezanosti s tržištem rada“, saopćio je FMON.
Okrugli sto o temi "Naknadno sticanje osnovnog obrazovanja" bit će održan u srijedu u kompleksu "Aquareumal" u Fojnici u 10 sati.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.