Image0

11.09.2014 |

Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA

Izvor: eKapija.ba

Pastrmka iz Žepe na tržištu Evrope

Ove godine firma "Ribarstvo Slap" proizvest će oko 800 tona ribe koja se uglavnom izvozi. Radi se o najkvalitetnijoj pastrmki u Evropi a isključivo radi kvaliteta vode u rijeci Žepi.

Načelnik Općine Novi Grad Semir Efendić posjetio je firmu “Ribarstvo Slap” iz Žepe čiji će se proizvodi 1. oktobra naći u prvoj Bosanskoj Tržnici na Dobrinji.

Vlasnik firme "Ribarstvo Slap" je Muhamed Tabaković, povratnik u Žepu koji je nakon godina rada na građevini i vanrednog studiranja u Sarajevu odlučio da se vrati u Žepu 2005. godine i počne se baviti ribarstvom.

Ove godine firma "Ribarstvo Slap" proizvest će oko 800 tona ribe koja se uglavnom izvozi. Radi se o najkvalitetnijoj pastrmki u Evropi a isključivo radi kvaliteta vode u rijeci Žepi koja ničim nije zagađena i pitka je cijelim svojim tokom do ulijevanja u rijeku Drinu. 

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI