
23.06.2009 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: Investitor

Poslanici Narodne skupštine Republike Srpske (RS) usvojili su 22. juna 2009. godine Konsolidovani izvještaj o investiranju javnih sredstava. Pomoćnik ministra finansija RS Radmila Mihić rekla je da su na dan 31. decembar 2008. godine ukupno investirana javna sredstva iznosila 1.080.748.197 KM, da je u ukupnoj sumi investiranih sredstava Ministarstvo finasija RS učesvovalo sa 97,61 posto, a da su ostatak sredstava uložili grad Banjaluka, opštine Laktaši i Modriča i Fond PIO.
"Strukturu investiranih javnih sredstava čine sredstva sa računa posebnih namjena odnosno sredstva od sukcesije i privatizacije 982.071.117 KM, ostali računi posebnih namjena 28.950.000, sredstva sa jedinstvenog računa trezora 69.727.080 KM", rekla je Mihićeva.
Ona je naglasila da investirana sredstva ostvarena privatizacijom učestvuju u ukupno investiranim sredstvima sa 91 %, a investirana su kod 10 banaka sa sjedištem u RS te kod UniCredit banke Mostar.
Predstavljajući Konsolidovani izvještaj o investiranju javnih sredstava Mihićeva je navela da su u 2006. godini ukupno ostvareni prihodi od investiranja javnih sredstava od 3,7 miliona, u 2007. godini ostvareni prihod od investiranih javnih sredstava iznosio je 23,6 miliona, a u 2008. godini 43,1 milion.
U Narodnoj skupštini RS u toku je rasprava o Izvještaju Radio-televizije RS o poslovanju u 2008. godine i Planu rada za 2009. godinu.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.