
13.03.2015 |
Kapital / IZVJEŠTAJI
Izvor: seebiz.eu
Kada je Microsoft prošloga travnja odlučio da više neće podržavati svoj Windows XP operativni sustav, u Intelu su procjenjivali da će potražnja malih i srednjih poduzetnika za novim uređajima porasti. Međutim, to se nije dogodilo, navode iz Intela.
Američki tehnološki div Intel snizio je procjenu prihoda u prvom ovogodišnjem tromjesečju za gotovo milijardu dolara, zbog slabije potražnje za novim računalima u svijetu, pa time i njihovim čipovima. U Intelu sada očekuju prihode u prvom tromjesečju od 12,8 milijardi dolara, plus/minus 300 milijuna dolara, u odnosu na ranije prognoziranih 13,7 milijardi dolara, plus/minus 500 milijuna dolara.
Kada je Microsoft prošloga travnja odlučio da više neće podržavati svoj Windows XP operativni sustav, u Intelu su procjenjivali da će potražnja malih i srednjih poduzetnika za novim uređajima porasti. Međutim, to se nije dogodilo, navode iz Intela.
"Kompanije i potrošači nisu skloni kupovati nove uređaje sve dok se stari ne pokvare", napominje analitičar Summit Researcha Srini Sundararadžan.
U BlueFin Research Partnersu pak procjenjuju da će u prvom tromjesečju 2015. biti isporučeno oko 75 do 76 milijuna osobnih računala, što bi bilo osam do devet posto manje nego u prethodna tri mjeseca.
Glavobolju Intelu zadaju i 'izazovne' makroekonomske i tečajne prilike, posebno u Europi, napominju u kompaniji. Tako je europski gospodarski rast još uvijek anemičan, potrošnja kompanija na IT opremu suzdržana, a euro se u međuvremenu spustio na korak do pariteta prema dolaru.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.