Microsoft nakon Applea srušio rekord: Dobit čak 4,53 mlrd. dolara

23.07.2010 |

Kapital / IZVJEŠTAJI

Izvor: Večernji List

Microsoft nakon Applea srušio rekord: Dobit čak 4,53 mlrd. dolara

I Microsoft je nakon Applea srušio rekord u odličnoj zaradi te ostvario veću dobit nego kompanija Stevea Jobsa zaradivši u drugom kvartalu čak 4,52 milijarde dolara. To je čak 48 posto više nego u istom razdoblju lani. Taj softverski div Billa Gatesa rekordnu dobit ostvario je zahvaljujući prodaji operativnog sustava Windowsa 7.

Otkad je Microsoft lani lansirao taj program prodao je čak 175 milijuna Windowsa 7, a prihodi Microsofta u drugom kvartalu iznose čak 16 milijardi dolara. U prvih šest mjeseci ove godine Microsoft je pak uprihodio 18,76 milijardi dolara što je 29 posto više nego u 12 mjeseci prošle godine.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI